This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Privacy Overview
4 грешки при горенето на свещи
На пръв поглед горенето на свещи изглежда като детска игра, но крие много тънкости. Ако не се съобразите с тях, няма да успеете да се насладите максимално на вашата свещ. Ето и кои са най-често срещаните грешки:
Грешка 1: Твърде дълъг фитил
Когато купите свещ от магазина, много често тя е с по-дълъг фитил. Преди да пристъпите към първото палене на свещта обаче, е нужно да го подрежете, така че дължината му да бъде между 3 и 5 мм.
Прекалено дългият фитил често става причина за неравномерно изгаряне на восъка, както и за неприятно димене и опушване на съда. Ако не разполагате със специален тример за фитили, може да го подрежете с ножица или нокторезачка.
Грешка 2: Неравномерно горене
Когато си подарим нова свещ, искаме тя да гори максимално дълго, за да ѝ се насладим докрай. За тази цел е много важно при първото палене на свещта, да я оставите да гори достатъчно дълго време (от 1 до 3 часа), за да се разтопи целият повърхностен слой восък до ръбовете на съда.
Восъкът има памет и всеки следващ път ще гори по един и същ начин, затова първият път е най-важен. Ако не позволите на свещта да гори достатъчно дълго, в средата ще се образува т.нар. кладенче или тунелче. С всяко следващо палене тунелчето ще дълбае навътре, а восъкът отстрани ще залива фитила и той ще гасне.
Грешка 3: Непочистен фитил
След като изгасите свещта, на върха на фитила се образува малък въглен вследствие на горенето. Важно е следващия път, когато палите свещта, да почистите овъглената част. Ако пропуснете тази стъпка, восъкът ще гори неравномерно.
Грешка 4: Неправилно гасене
Всички сме виждали онзи специален инструмент, с който във филмите гасят свещите. Ако не разполагате с такъв, има и други начини да изгасите свещта правилно.
Не издухвайте пламъка! При този метод частици от изгорелия фитил попадат директно във восъка и по този начин нарушават начина, по който гори свещта, както и нейния аромат. Ако вашата свещ има капак, просто го затворете и я оставете да изстине. Ако няма, може да я захлупите с метална или друга огнеупорна плоскост и по този начин да “задушите” пламъка.
Related Posts
Имаме си нови по-удобни и еко опаковки
Нетърпеливи сме да ви покажем новите ни еко опаковки. Направихме ги по-удобни за вас и едновременно с това спестихме използваната хартия наполовина. Сбогом, етикети! (Е, или поне половината от тях.) Преди След Новата ни кутия е по-компактна и с функционален дизайн. Има две прозорчета – отпред и отгоре. Знаем, че много от вас купуват свещите …
Ухае на…
Освен честни в посланията, държим да сме открити и в материалите, които използваме за нашите свещи. За нас е важно, когато отворите бурканчето…
Защо 160?
Понеже много от вас са ни питали откъде идва името ни (честно! по инфлуенсърски:), решихме, че е крайно време да ви споделим. Ало, 160?Родените през 90-те и преди това най-вероятно помнят времето, когато спешните телефони бяха три. 150. 166. И при пожар – 160. 😉 Докато обсъждахме различните идеи за име, някой изстреля 160. …